Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

MOJI KONÍCI

Philippe Karl...
 
PHILIPPE KARL (bývalý ředitel školy v Saumuru)
                                                 

Je jedním nejvíce otevřených kritiků moderního drezurního světa, Odhaluje některé znepokojivé skutečnosti, oficiální drezury vydané FN , o fyzikální, anatomické a psychycké dopady na koně .

 

Philippe Karl se narodil v roce 1947. Od roku 1968 do 1971 studoval chov, na prvním Zootechnickém centru studii (Centre d'Enseignement zootechnique) v Rambouillet, pak na Francouzském národním studiu. Tam získal osvědčení národního jezdeckého instruktora v roce 1971.
Od 1972 do 1979 vede jezdecké oddělení v Cetre d'Enseignement zootechnique v Ranbouillet, kde má na starosti jednotlivé obory odborného vzdělávání. Od 1980 do 1985 má vlastní stáj. Během těch let se pravidelně účastní soutěží military a show jumping.
V roce 1985, generál Pierre Durand ho jmenuje jako člena francouzské národní jezdecké školy v Saumuru a on se stane Ecuyerem na prestižním Carde Noir.Gala jsou speciálně určeny a  vyplývají  z Cadre Noir, že vytvoří dvě historické přehlídky, prezentace na dlouhé otěži - jak ve skákání a střední škole - a podílí se na ukázcš z Ecuyers.
 
                     
 
V roce 1998 opustí Národní jezdeckou školu a sám se věnuje výcviku po klinikách ve Francii, Německu, Itálii, Švýcarsku a Spojených státech. Od roku 2004 byl speciálně určen pro výcvik jezdeckých instruktorů v rámci své školy Légéreté (lehkost)
Porovnáním s těmito filosofiemi mistrů klasického ježdění, jako je La Gueriniere a Baucher, moderní konkurenceschopná drezura ukazuje možná řešení náročných situací . Autor navrhuje alternativní-klasické filosofie "legerity."Philippe Karl je chovatelem a jezdcem, a bývalý člen představenstva Cadre Noir, francouzské elitní jezdecké školy v Saumuru.
Ecole de Légéreté.(škola lehkosti)
Philippe Karl byl inspirován mistry jako je La Guériniére, Baucher,Beudant, nebo L'Hotte. Je založena na přirozenosti koně. Jeho osobní "školení légéreté" ukazuje logický a praktický způsob výuky koně systematicky a bez síly nebo omezujících nástrojů (vyvazovačky, průvlečky, atd..) V kombinaci s důkladnou znalostí anatomie, pohybu, rovnováhy a psychologie, umožňuje jezdci získat  z jakéhokoli koně nejlepší výsledky.
 
Francois de la Gueriniere.
                           

  Videa s Philippe Karlem
 
  
 
    )
 
    
 Na tomto videu je krásně vidět, jak se nechá koník naučil piafu z častých přechodů couvání - klus. Nenásilně a z vlastní iniciativy.
 
  
 
  
 
  
TOPlist